Rating Winnetou the Warrior (Blu-ray)

Total rating: 8 Average rat.:  Last Post:4.6.2021
The user of the e-shop tomask | 4.6.2021 08:31

Packing  
Standardní plastová, modrá blu-ray krabička s přebalem bez vnitřního artworku. Potisk disku je pěkný tématický, takže spokojenost.

Video  
Obraz je vcelku dobře koukatelný. Na to z jakého roku je natočený materiál je obraz dobrý. Oproti DVD vydání je jen drobný posun.

Audio  
Originální zvuková stopa chybí. Česká zvuková stopa je uspokojující, ale hlavně se jedná o původní super dabing, takže spokojenost.

Bonuses  
Kde nic, tu nic, tam ani brouka nesežerme. Bohužel na tomto vydání distributor šetřil, takže pro něco málo bonusů musíme na DVD vydání.

Verdict
V dnešní době se již jedná o zdomácnělou klasiku, na kterou naši rodiče chodili do kina a byla též mnohokrát vysílána v televizi.

   
c.tucker | 10.6.2020 09:45 | reviewed in the magazine Film-Arena.cz

Packing  
Pěkná amaray krabička, která ke spokojenosti stačí a disk to pěkně podrží. Obrázky na tom jsou povedené a dobře se k filmu hodí.

Video  
Video je přesně takové, jaké si ho představuji. Žádné pitomé ořezy a krásně se na to velké obrazovce kouká.

Audio  
Zvuk bez zaváhání, ať už originál s titulky, tak dabing. Žádné šumy, ani nic podobného. Spokojenost. Taky proč ne.

Bonuses  
Naprosto dostačující nabídka bonusového materiálu, sice by toho mohlo být o kapku navíc, ale co člověk nadělá.

Verdict
Bezprecedentně super záležitost. Jsem nadšený každým coulem. Ať se jedná o to nebo to, tak se dá vylepšit jen minimum.

   
The user of the e-shop Alexandr B. | 14.5.2020 21:16

Packing  
- no comment -

Video  
- no comment -

Audio  
- no comment -

Bonuses  
- no comment -

   
The user of the e-shop Jaroslav F. | 16.10.2019 17:18

Packing  
- no comment -

Video  
- no comment -

Audio  
- no comment -

Bonuses  
- no comment -

   
corwin78 | 14.8.2019 19:47 | reviewed in the magazine Film-Arena.cz

Packing  
Klasický modrý amaray, potisk je jednoduchý, ale stylový a ladí celou sérii filmů o Vinetuovi. Potisk disku mohl být nápaditější a potisk vnitřku chybí zcela, což je škoda. Menu disku je extrémně jednoduché, jen spuštění filmu a rozdělení na kapitoly.

Video  
Kvalita obrazu je poměrně nízká, dost zrna, občas nějaké bílé tečky v obraze - je vidět, že film neprošel žádným remasterem - ale víte co? Vůbec to nevadí, nějak to k tomu filmu patří.

Audio  
Disk obsahuje pouze českou stopu, což je dobře známý mono dabing z televize. Zvuk je pěkně čistý, bez problémů. Pokud by byla originál německá stopa, tak bych ji snad ani nechtěl slyšet.

Bonuses  
Bohužel žádné nejsou a přitom by se vyloženě nabízelo zpracovat nějaký pořádný bonusový obsah, ale asi by se to nezaplatilo.

Verdict
Klasika všech klasik, to snad ani nelze nemít ve sbírce. Chtělo by to remaster obrazu a mix zvuku aspoň do sterea, ale dá se žít i bez toho.

   
The user of the e-shop jiri Z. | 4.4.2019 18:37

Packing  
- no comment -

Video  
- no comment -

Audio  
- no comment -

Bonuses  
- no comment -

Verdict
spokojenost

   
duchacek | 9.6.2016 16:48 | reviewed in the magazine Film-Arena.cz

Packing  
Poměrně povedené balení na způsob retro westernů se mě docela zamlouvá.Akorát chybí vnitřní atwork.Potisk disků mohl být lepší.

Video  
Tak oproti Pokladu na Stříbrném jezeře je obraz o něco horší.Více neostrostí atd.Ale stále se na to nechá koukat.

Audio  
Audio je sice jen ve formátu DTS-HD Master 2.0 česky ale původní dabing je vynikající.Pokud čekáte nějakou zvukovou smršť tak ta se nekoná.

Bonuses  
Bonusy se nedají hodnotit neboť žádné nejsou!A to je dost škoda neboť i DVD mělo aspoň něco málo bonusů!Jediným bonusem je vydání této série na BD.

Verdict
Pro milovníky díla Karla Maye povinná koupě!Ale doporučuji i mladšímu publiku ať vidí na co se chodilo do kin v šedesátých letech!

   
Flynne | 29.5.2016 21:36 | reviewed in the magazine Film-Arena.cz

Packing  
Běžný modrý plastový obal s vloženým obalem v designu s westernovým námětem v podobě dřevěné krabice se zlatým štítkem, na kterém je název filmu v češtině a kruhové okno s výjevem z filmu. Chybějící artwork je důvodem k mému bodovému snížení.

Video  
Obraz filmu je na svou dobu poměrně dobrý, ale je v něm patrné větší množství zrna, jehož vyhlazení by ovšem bylo na úkor ostrosti.

Audio  
Zvuk je pouze monofonní s původním českým dabingem, což je jistě dobře, protože je na svou dobu povedený. Jenom chybí zvuku dynamika.

Bonuses  
Zde není co hodnotit, protože bonusy nejsou žádné, což lze částečně pochopit, ale nevěřím, že by se něco dobového nenašlo. Škoda.

Verdict
Filmová klasika, která v 60. letech zaznamenávala obrovskou návštěvnost kin, protože to byla první kvalitní indiánka, dostupná u nás. Blu ray je součástí kolekce čtyř filmů, vložených v kartónové krabici stejného designu, jako obaly filmů. Ve stejném vzhledu jsou i potisky disků s názvy filmů na jakoby kovovém štítku.