Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (DVD)

3D Blu-Ray filmy
 
Items:0 pc
Price:0 CZK
Click to go to a page with an overview of the contents of your shopping cart.
  • Dear Collectors, pre-order now a limited collector's SteelBook CAPTAIN MARVEL in our e-shop! For connoisseurs, we have been preparing two premium FAC editions and HARDBOX as a gift for those who order both FAC editions. Also available in the presale is a limited Blu-ray amaray plastic sleeve box and DVD. We look forward to your orders! Regards, FA Team.

Follow the Action and SAVE!

Be the first to learns of special prices and discounts that we prepare for you.
Subscribe to the newsletter

Facebook

Follow us on Google +

Quick contacts
+420 775 590 770
(Mon-Fri: 9:00 to 19:00)
info@filmarena.cz
 

We accept these credit cards:

Visa Visa Electron

MasterCard Maestro

We are certified:

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (DVD)

Title:Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2  (8x)
Original:Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (Velká Británie, USA, 2010)
Catalogue no.:1008443
Format:DVD
Category:Adventure, Drama, Fantasy, Family
Availab. from:11. 11. 2011
Availability:in 3 days  When I get the goods?
 
Price:199 CZK (7,94 €)
(including VAT 21%)
Sound:
  • Dolby Digital 5.1 EX english  Dolby Digital
  • Dolby Digital 5.1 EX czech  Dolby Digital
  • Dolby Digital 5.1 slovak  Dolby Digital
Subtitles:arabic, czech, hebrew, croatian, portuguese, slovak, slovenian, serbian
Length:126 minut
Cast:Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, and more >
Directed:David Yates
Sharing:
Watchdog:watchdog

Harry Potter a Relikvie smrti: 2. Část (DVD)

Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2


V napínavém finále se v kouzelnickém světě střetnou síly dobra a zla.

Dlouhodobý konflikt přerostl v otevřenou válku, v sázce je celý svět a nikdo není v bezpečí. Teď vše závisí na Harrym a právě on bude muset přinést nejvyšší oběť v poslední bitvě s Lordem Voldemortem. Tady všechno skončí.
 

 

 

Review Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (DVD)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Druhá část Relikvie smrti, tedy posledního dílu ze série filmů o Harry Potterovi, studentu čar a kouzel v Bradavicích, kde je momentálně novým ředitelem Severus Snape, začíná tam, kde první část skončila.

Tedy na břehu moře, kde před nedávnem smutně skonal domácí skřítek Dobby a v dřevěné chatě, kam jezdili Weasleyovi na prázdniny, a která v současné době slouží jako útočiště členům Fénixova řádu před Voldemortovými přisluhovači. Ve hře je stále hledání viteálů, tedy předmětů, které obsahují část Voldemortovi duše a jejichž likvidace je nezbytně nutná, pro konečné poražení Pána zla. Lord Voldemort je tím nebezpečnější, že je, jak z minulého dílu dobře víme, majitelem bezové hůlky (nebo si to alespoň myslí).

Po krátké poradě spiklenci vymyslí plán a za pomoci nečekaného a nevyzpytatelného spojence proniknou Harry, Ron a Hermiona do podzemí banky u Gringottových, kde má být v jednom z trezorů uložen další viteál. Absolvují honičku na důlním vozíku ve stylu Indiany Jonese a po splnění úkolu uniknou z obklíčení nepřátel na hřbetě Ukrajinského Štítobřicha, draka, který v podzemí do té doby hlídal uložené poklady a jiné čarodějné vychytávky. Po měkkém přistání do vody Harry opět prožije vizi způsobenou propojením myslí mezi ním a Lordem Voldemortem, v důsledku čehož pojme podezření, že se další viteál nachází pravděpodobně přímo v Bradavicích. Také se tam společně s kamarády vypraví a to v utajení a oklikou přes vesnici Prasinky, kde se seznámí s Brumbálovým bratrem, který vede malomyslné a pesimistické řeči, avšak přesto je zapojen do protivoldemortovského odboje. S jeho pomocí se skutečně dostanou do Bradavic, setkají se se starými přáteli i nepřáteli a tím doba plížení a schovávání se ve stínech pro Harryho skončila. Od této chvíle proti sobě stojí dobro ukryté na hradě a zlo, hrad dobíjející.

Značnou část druhé poloviny filmu zabírá vcelku efektní bitva, do které jsou zapojeni čarodějové a černokněžnící, kouzelníci, trollové a kamenní ochránci Bradavic. Do bojů zasáhnou i Mozkomorové a k Ronově nezměrné radosti i gigantičtí pavouci z Temného lesa. Nelze si s lítostí postesknout, že k dílu nepřiložili své luky i kentauři. Ti by byli jistě zdatnými pomocníky, ať na jedné či na druhé straně.

Boje jsou rozděleny do několika částí, mezi kterými jsou chvilky oddechu, čas na ošetřování zraněných a počítání mrtvých. Slabinou je, že v boji umřou i některé důležité vedlejší postavy, ale divák je o to ochuzen event. toho ušetřen, a nelze se ubránit dojmu, že z těchto situací mohli filmaři vytěžit více patosu, dojemných situací a „slzavého údolí“.

V jedné z oddechových chvil dojde i k zásadnímu odhalení, v jehož důsledku změní Harry i diváci o 180 stupňů svůj vztah a názor na nejmenovanou stěžejní osobu z profesorského sboru Bradavic. O koho jde, bystří diváci předešlých filmů tuší a znalí fanoušci knih jistě vědí.

Během bojů se z Nevilla Longbottoma konečně stane muž, který svým statečným jednáním zásadně zasáhne do děje a to hned dvakrát, za což je v závěru po zásluze odměněn příslibem milostného vztahu se spolužačkou.

Závěrečný souboj dobra a zla mezi Harrym a Vy-víte-kým, odehrávající se stylově za rozbřesku nového dne, se nese ve westernovém stylu, jen proklatě nízko zavěšené Smith and Wessony nahradily kouzelnické hůlky. Právě nevyzpytatelnost hůlek a jejich soubojové pravidlo při přechodu z kouzelníka na kouzelníka rozhodnou o vítězi.

Režisér David Yeates splnil svůj úkol na jedničku. Podařilo se mu vytvořit ucelený film, který funguje i bez znalosti předchozího dílu. Film je víceméně ukotven na dvou místech, přičemž nejdůležitější část se odehrává v Bradavicích a blízkém okolí. Jde-li o adaptaci knižní předlohy, lze těžko očekávat, že bude film napravovat její chyby a nedostatky. Zejména jde-li o film pro tak početnou fanouškovskou základnu, jakou Harry Potter vskutku má. Děj je mnohem svižnější než tomu bylo u předchozího filmu. Řada lidí dokonce tvrdí, že jde pro ně o nejzdařilejší díl série.

Co napsat o hereckých představitelích hlavních postav představovaných Danielem Radcliffem, Rupertem Grintem a Emmou Watson? Jde o jejich první filmové role, které před cca deseti roky získali. Harry, Ron a Hermiona rostly s nimi a stejně jako se v Bradavicích stávali lepšími a lepšími kouzelníky, jejich hereckým představitelům rostly herecké schopnosti a nyní již podávají takřka „dospělé“ výkony, kterým nelze nic zásadního vytknout.

Doprovodná hudba od Alexandra Desplata nijak neruší a příjemně dotváří dění ve filmu. Některé hudební pasáže, zejména na samém začátku jsou opravdu výborné.

Lord Voldemort v podání Ralpha Fiennese je stále démonický, plášť mu neustále vlaje kolem těla, pohybuje se kluzkými, hadími pohyby a krásně propadá nervozitě, když postupně ztrácí půdu pod nohama. Je poznat, že si Ralph Fiennes svého slizského záporáka nadmíru užíval.

Alan Rickman jako Severus Snape a Helena Bonham Carter jako Bellatrix Lestrange, jsou krásně napsané a labužnicky zahrané postavy, až zamrzí, že druhá jmenovaná neměla ve svém finálním souboji více prostoru pro svou mrazivě šílenou zvrhlost.

Vidět tento film je pro milovníky fantasy, dobrodružných příběhů a fanoušky potterovské série naprostá nutnost, umocněná tím, že jde o poslední díl, který celou ságu uzavírá a prostě proto, že je to dobrý film.


Režie: David Yates
Scénář: Steve Kloves
Kamera: Eduardo Serra
Hudba: Alexandre Desplat
Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Robbie Coltrane, Alan Rickman, Kelly Macdonald, Tom Felton, Emma Thompson, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Gary Oldman, Jason Isaacs, Domhnall Gleeson, John Hurt, Ciarán Hinds, Maggie Smith, Natalia Tena

Author: Staka

Photo gallery from review Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (DVD)

 

Related products

(24x)

Harry Potter Boxset Years 1-7b Collection (16 DVD)

1 499 CZK

 

  (8x)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (DVD)

199 CZK

 

  (5x)

Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 (DVD)

199 CZK

 

  (23x)

Harry Potter Boxset Years 1-7b BD Collection (11 Blu-ray)

2 999 CZK

 

 
(3x)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (Blu-ray 3D)

539 CZK

  (10x)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2 Blu-ray)

359 CZK

 

  (10x)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2 Blu-ray)

359 CZK

 

  (3x)

Harry Potter and the Order of the Phoenix (DVD)

149 CZK